new ue

Mikroprojekt „Questing jako innowacja w rozwoju turystyki przyrodniczo-kulturowej“ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 
oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

AKTUALNOŚCI

Zaproszenie na Piknik Questowy

Szanowni Państwo,

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej wraz z czeskim partnerem EducationTalentCulture, z.s. serdecznie zapraszają

przedstawicieli społeczności lokalnej, lokalnych grup działania, instytucji kultury oraz samorządu lokalnego do udziału w Pikniku questowym,

podczas wydarzenia nastąpi inauguracja questu rowerowego w Bielsku-Białej, który w nowatorski sposób zaprezentuje lokalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Bielska-Białej.

Piknik questowy odbędzie się w Bielsku-Białej w dniu 25 czerwca 2022 roku w godzinach 10-14.

Czytaj więcej...

Warsztaty questowe

W dniach 23 i 24 września 2021 roku w godzinach 8-16 w sali szkoleniowej w GRĘPIELNI w Bielsku-Białej odbyły się bezpłatne warsztaty questowe. Organizatorem działania była Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej wraz z czeskim partnerem EducationTalentCulture, z.s.

Podczas zajęć uczestnicy tworzyli quest rowerowy na terenie Bielska-Białej, który ma za zadanie w nowatorski sposób zaprezentować lokalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta.

W działaniach warsztatowych wzięli udział przedstawiciele społeczności lokalnej, lokalnych grup działania, instytucji kultury oraz samorządu lokalnego.

W efekcie została wypracowana trasa questu rowerowego w Bielsku-Białej, która w najbliższym czasie zostanie opracowana w formie graficznej i wydrukowana w języku PL i CZ.

Czytaj więcej...

Warsztaty tworzenia questów (rowerowych)

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej wraz z czeskim partnerem EducationTalentCulture, z.s. serdecznie zapraszają przedstawicieli społeczności lokalnej, lokalnych grup działania, instytucji kultury oraz samorządu lokalnego do udziału w dwudniowych warsztatach questowych.
Podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć quest rowerowy, który w nowatorski sposób zaprezentuje lokalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Bielska-Białej.

Czytaj więcej...

Uwaga!

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2, a także z wprowadzeniem w związku z tym w całym kraju kolejnych zasad bezpieczeństwa, a w kraju partnerskim (Czechy) – stanu wyjątkowego, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej zwróciła się̨ z prośbą o zawieszenie realizacji kolejnych działań w projekcie pn. „Questing jako innowacja w rozwoju turystyki przyrodniczo-kulturowej” do marca 2021 roku.

Czytaj więcej...